ForumTematyPostyOstatni Post
Brak nowych postów

Montmartre


Zabudowany starymi kamienicami, ciągnącymi się wzdłuż krętych i ostro wznoszących się, brukowanych uliczek i wąskich przejść ze schodami, o wyraźnie odmiennym charakterze niż reszta miasta. Niegdyś dzielnica ta miała charakter centrum rozrywki i głównej siedziby bohemy artystycznej. Obecnie jest niemal w całości opanowana przez przemysł turystyczny. Najbardziej rozpoznawalnym punktem jest bazylika Sacré-Cœur.

335Wto Lut 09, 2016 12:54 am
charles Charles
Brak nowych postów

Saint-Germain-des-Prés


W połowie XVIII w na terenach wysprzedawanych przez zakon powstały liczne rezydencje arystokracji. Z czasem powstały tu także siedziby ministerstw, urzędów i ambasad. Po I wojnie światowej dzielnica stała się znana z intelektualnego życia, które toczyło się barach i kawiarniach. To tutaj znajdują się najbardziej popularne kawiarnie w Paryżu – Café de Flore i Les Deux Magots. Dzielnica rozciąga się nad lewym brzegiem Sekwany.

250Nie Gru 20, 2015 6:31 pm
vincent vincent
Brak nowych postów

Le Marais


Znajduje się w trójkącie między Centrum Pompidou, Placem Bastylii i Placem Republiki. Najważniejszą arterią dzielnicy jest Rue de Rivoli. Uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych fragmentów metropolii, chętnie odwiedzany przez turystów. Wieczorem Le Marais, szczególnie ulica Vieille du Temple, staje się miejscem spotkań wspólnoty homoseksualnej.

11Nie Gru 13, 2015 10:50 pm
lauren laurę
Brak nowych postów

Quartier Latin


Najbardziej znana z studenckiej atmosfery, wąskich ulicznych, wielu teatrów i kawiarni oraz artystycznej atmosfery. Tutaj znajduje się Sorbona.

22Wto Gru 15, 2015 5:43 pm
gisèle gisele
Brak nowych postów

La Défense


Dzielnica stanowi główne centrum biznesu we Francji, z siedzibami większości wielkich francuskich koncernów i głównych przedstawicielstw koncernów zagranicznych. Oprócz tego spełnia także rolę centrum handlowego, wystawienniczego, rozrywkowego i transportowego. Na jej terenie znajduje się także kilkanaście ekskluzywnych apartamentowców i hoteli. Rozpoznawalna dzięki futurystycznej architekturze i nowoczesnemu łukowi triumfalnemu.

00
Brak nowych postów

Restauracje & Kawiarnie


wbrew pozorom zdarza nam się jeść w mniej lub bardziej wykwintnym miejscu. w końcu nawet uderzająco piękny i bogaty - też człowiek i jeść musi + idealne miejsca schadzek zakochanych gołąbków, czy przyjaciółek, spotykających się na gorące ploteczki z poprzedniego wieczoru.

2550Nie Lut 07, 2016 11:01 pm
matthew Starbucks
Brak nowych postów

Kluby & Bary


słońce zaszło już jakiś czas temu i ulice opustoszały skłaniając do zastanowienia gdzie podziała się elita? szukajcie tutaj. a może przy odrobinie szczęścia będziecie mogli do nas dołączyć.

79Pon Gru 14, 2015 9:33 pm
cécilie Le Memphis
Brak nowych postów

Na powietrzu


w otoczeniu drzew w końcu możemy odrobinę się wyciszyć i przede wszystkim wyleczyć kaca przed kolejną imprezą. bądź więc łaskaw nie zawracać nam ciężkich główek byle czym.

1515Nie Gru 23, 2012 4:08 pm
Administrator Place de Furstemberg
Brak nowych postów

Kultura & Rozrywka


kiedy chcemy udowodnić światu, że nie interesuje nas wyłącznie seks lub nie mogliśmy wymyślić innych argumentów dla których mielibyśmy uniknąć opery z rodzicami, możecie nas tu znaleźć.

1010Sob Gru 01, 2012 8:20 pm
Administrator Biblioteque Nationale de France
Brak nowych postów

Sklepy


zapisy na najnowsze szpilki manola? to nie dla nas. wszystko mamy od ręki, w dodatku podane na srebrnej tacy.

415Wto Gru 15, 2015 10:31 pm
charles Sklep spożywczy
Brak nowych postów

Inne


budki telefoniczne, metro, chodniki i wszystkie pozostałe tematy nie pasujące do powyższych kategorii.

2029Nie Lut 07, 2016 10:20 pm
maggie Metro