You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Dzielnice mieszkalne on Nie Gru 23, 2012 4:09 pm

Montmartre
Zabudowany starymi kamienicami, ciągnącymi się wzdłuż krętych i ostro wznoszących się, brukowanych uliczek i wąskich przejść ze schodami, o wyraźnie odmiennym charakterze niż reszta miasta. Niegdyś dzielnica ta miała charakter centrum rozrywki i głównej siedziby bohemy artystycznej. Obecnie jest niemal w całości opanowana przez przemysł turystyczny. Najbardziej rozpoznawalnym punktem jest bazylika Sacré-Cœur.


Saint-Germain-des-Prés
W połowie XVIII w na terenach wysprzedawanych przez zakon powstały liczne rezydencje arystokracji. Z czasem powstały tu także siedziby ministerstw, urzędów i ambasad. Po I wojnie światowej dzielnica stała się znana z intelektualnego życia, które toczyło się barach i kawiarniach. To tutaj znajdują się najbardziej popularne kawiarnie w Paryżu – Café de Flore i Les Deux Magots. Dzielnica rozciąga się nad lewym brzegiem Sekwany.


Le Marais
Znajduje się w trójkącie między Centrum Pompidou, Placem Bastylii i Placem Republiki. Najważniejszą arterią dzielnicy jest Rue de Rivoli. Uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych fragmentów metropolii, chętnie odwiedzany przez turystów. Wieczorem Le Marais, szczególnie ulica Vieille du Temple, staje się miejscem spotkań wspólnoty homoseksualnej.


Quartier Latin
Najbardziej znana z studenckiej atmosfery, wąskich ulicznych, wielu teatrów i kawiarni oraz artystycznej atmosfery. Tutaj znajduje się Sorbona.


La Défense
Dzielnica stanowi główne centrum biznesu we Francji, z siedzibami większości wielkich francuskich koncernów i głównych przedstawicielstw koncernów zagranicznych. Oprócz tego spełnia także rolę centrum handlowego, wystawienniczego, rozrywkowego i transportowego. Na jej terenie znajduje się także kilkanaście ekskluzywnych apartamentowców i hoteli. Rozpoznawalna dzięki futurystycznej architekturze i nowoczesnemu łukowi triumfalnemu.
Zobacz profil autora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach